Endüstriyel Tesis Yalıtımı


Endüstriyel tesis yalıtımı, büyük ölçekli olması nedeniyle kontrolü, çalışması ve ısınması zor niteliktedir. Çok geniş alanlara sahip olması nedeniyle enerji kaybının büyük ölçüde yaşandığı yerlerdir. Sesin çok fazla dağıldığı, sıcaklığın eşit olmadığı bu tür tesislerde bu problemlerin önüne geçmek için endüstriyel tesis yalıtımı yapılmaktadır.

Binanın hangi amaçla kullanılacağı önceden projede belli olduğu için, inşaat aşamasında duvarların, temelin, bağlantı parçalarının ve çatının izolasyonu yapılarak teslim edilmektedir.

Sanayi bölgelerinde devasa yapıda olan binaların eski tip inşaat teknolojileri ile yapılmış olması, izolasyonunun eksik olmasına neden olmuş olabilir. Bu tesislerin enerji kaybını önlemek için hızlı şekilde yalıtım uygulamasının yapılmasının önemi büyüktür.

Büyük tesisin büyük ısınma giderleri olmaktadır. Ayrıca iç kısımda çıkan sesin dışarıya çıkmaması ve gürültü kirliliğine neden olmaması da hedeflenir. Aynı anda yüzlerce tesisten çıkacak sesin verimliliği düşüreceği de açık şekilde görülmektedir.

Endüstriyel tesis izolasyonu öncelikle ısı korunmasını sağlarken ses konusunda da önemli ölçüde destek sunar.

Kullanılan maddelerin kendi kimyasal yapılarından kaynaklanan ısı iletimi, izolasyon maddeleri ile bertaraf edilmektedir. Fiyatları nedeniyle çok tercih edilen bazı çatı malzemelerinin yalıtımsız halleri yalıtımlı hallerinden daha çok enerji kaybına neden olmaktadır. Bu yüzden çatı ve duvar yalıtımı konusunda etkin bir uygulamanın yapılmasının gerekliliği ortaya çıkmış olmaktadır.

En Uygun Endüstriyel Tesis (Çatı, Ses, Isı) Yalıtım - Bor Yalıtımcı

Endüstriyel Tesis İzolasyonu

İşyerlerinde enerji tasarrufu sağlamak için yapılan onlarca çalışmadan en önemlisi endüstriyel tesis izolasyonudur.

Büyük çaplı işyerleri kategorisinde yer alan endüstriyel tesislerde çalışan insan sayısı fazla, makine miktarı çok ve yüz ölçümü genişliği de aynı şekilde fazladır. Bu tesislerin insan kaynaklarını verimli kullanmak için gerekli asgari sıcaklığı sağlamak motivasyonu da artırmaktadır. Bu yüzden gerekli fiziksel koşulları sağlamak adına endüstriye tesis yalıtımı çalışmasını ihmal etmemek gerekir.

Gerek büyük ölçekli işletmelerde veya fabrikalarda gerekse kapalı sanayi bölgelerinde ısınmak için kullanılan enerji maliyet açısından yüksek olmaktadır. Buna enerji kaybının yol açtığı ekstra maliyetler eklendiğinde işletmenin ısınma giderlerinin arttığı ve bütçeyi zorladığı tespit edilmiştir. Bunun önüne geçmek için yapılacak en iyi uygulama yalıtımdır. Uygun malzemeler kullanılarak yapılan yalıtım çatıdan temele kadar birçok açıdan fayda sağlar.

Yüksek tavanlı işyerlerinden akıntıyı önlemek, çatıda kullanılan malzemelerin arasından sıcaklığın çıkmasını önlemek ve yine paralel şekilde ses yalıtımını elde etmek için genel bir izolasyon çalışması fayda sağlar.

Yapılan yalıtım çalışmaları ile enerji için harcanacak maddelerin az kullanılması sağlanacak ve doğadan enerji elde etmek için yapılan zorlamalar azalacaktır.

Ayrıca ısınma için kullanılan maddelerin ortaya çıkardığı duman ve zehirli gazlar izole edilmiş bir binada ısınmak için harcanacak enerjinin az olması nedeniyle doğaya daha az salınacaktır.

En Uygun Endüstriyel Tesis (Çatı, Isı, Ses, Tavan) Yalıtım - Bor Yalıtımcı

Endüstriyel Tesis Isı Yalıtımı

Endüstriyel tesis ısı yalıtımı bu alanda yapılacak çalışmalar arasında ciddi bir öneme sahiptir. Ülkemiz için gerçek bir katma değer sağlayan endüstriyel faaliyetlerde enerji kaybı yaşanmasının önüne geçmek gerekir.

Enerjide ithal edilen ürünlerin daha çok kullanıldığı bilinmektedir. Bir yalıtım uygulaması enerjinin içeride korunmasını sağlayacaktır. Bu yüzden ısınma için harcanacak bütçenin azalmasına yardımcı olacaktır.

Isınma için harcanacak bütçenin azalması dışarıdan ithal edilen maddelerin daha az gelmesine katkı sağlayacağı da açıktır. Böylece işletme özelinde ülke ekonomisine de katkı sağlayan bir döngü oluşturulduğu görülür.

Yalıtımın bu denli önemli olduğunun farkında olmak ve sahibi veya yöneticisi olduğunuz tesisin bu konuda yeterli seviyeye gelmesini sağlamak ana görevleriniz arasında olmalıdır. Endüstriyel tesis ısı yalıtımı konusunda profesyonel çizgide çalışan Bor Yalıtımcı, size her konuda yardımcı olmaktadır

Adres Bilgileri

  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Hemen Ara