Duvar Yalıtımı


Duvar yalıtımı hem içeriden dışarıya hem de dışarıdan içeriye sesin girmemesi adına yapılan faydalı çalışmalar arasındadır. Sadece ses yalıtımı olarak değil ayrıca ısı yalıtımı için de müthiş fayda sağlar.

Kentleşmenin beraberinde getirdiği en büyük problemlerden biri olan gürültü kirliliği, dışarıdan geçen araçların veya insanların seslerinin binaya girmesiyle, yaşayanların huzurunu bozacak nitelikte olabilmektedir. Bu yüzden başta insanların yaşam kalitesini bozmamak olmak üzere, sesin rahatsızlık verebileceği ortamların duvar yalıtımı ile izole edilmesi yöntemi tercih edilmektedir.

Isı ve ses yalıtımı son zamanların inşaat alanında en fazla araştırılan konuları arasında gelmektedir. Ülkemizde hatırı sayılır miktarda eski yapı olduğu düşünülecek olursa, binanın yeniden yapım maliyeti yerine, sonradan duvar yalıtımı yaptırılarak daha az maliyetli bir miktar ile sorunların üstesinden gelinebilmektedir.

Dış cephenin kaplanmasından dairenin içinden alınabilecek tedbirlere kadar bir dizi çözüm, ses ve ısı yalıtımı konusunu çözebilmektedir.

Duvar Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Isı ve ses yalıtımı söz konusu olduğu zaman, her iki probleminden üstesinden gelinebilecek yöntemleri aramak için duvar yalıtımı nasıl yapılır teknikleri merak edilir. Bu konuda deneyimli ustalardan fikir alınabileceği gibi profesyonel firmalardan da destek alabilirsiniz.

Duvar yalıtımının temelde iki ana amacı olmaktadır. Birincisi ısı yalıtımı sağlamak, ikincisi ise ses yalıtımı sağlamaktır. Isı yalıtımı enerji tasarrufu sağladığı için öncelikli olarak göz önüne alınmaktadır.

Çeşitli malzemeler ile dışarı cephe kaplaması ısı yalıtımı konusunda en fazla tercih edilen yöntemlerden biri olmaktadır. Taş yünü veya cam yünü gibi yöntemlerin çok kullanıldığını görmekle birlikte yalıtımlı boyaların da maliyetinin az olması nedeniyle istendiğini görebilirsiniz.

Mantolama olarak bilinen bu yöntemin başarılı olduğu gözlenecektir. Malzemelerin TSE standartlarında kullanılması ömrünü uzatacak, verimliliğini artıracaktır.

Duvar Yalıtımı İç Cephe İzolasyon, Yalıtım - Bor Yalıtımcı

Bitişik Duvar Ses Yalıtımı

Genelde ses konusunda bitişik duvar arkasından gelen gürültüye engel olmak istendiği, bugüne kadar bizlere gelen başvurular neticesinde anlaşılmaktadır.

Bitişik duvar ses yalıtımı yaptırmak isteyen müşterilerimizin hem daire içinde hem de diğer daireden gelen seslerin duyulmamasını amaçladıkları anlaşılmaktadır. Diğer yandan dışarıdan daireye gelecek sesleri önlemek temel amaç olurken, kendi dairesinden dışarıya veya yan daireye ses gitmesini önlemek de hedeflerden biri olmaktadır.

Bitişik duvar yalıtımı daire içinden alınana önlemler ile çözülebilmektedir. İstediğiniz malzemeler kullanılarak başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bunun için web sitemizden bizlere ulaşabilir, ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Tüm ürünlerimizin yüksek standartlarda olduğunu ve kaliteli hizmet anlayışımızla birlikte uzun süre dayandıklarını göreceksiniz.

Bitişik Duvar Ses Yalıtımı, İzolasyon - Bor Yalıtımcı

Komşu Duvar Ses Yalıtımı

Komşu duvar ses yalıtımı da bu konuda rahatsızlıkları gidermenin önemli yollarından biri olduğunu görüyoruz. Komşudan gelen seslerin duyulmasını önlemek çoğu zaman daire sakinlerinin genel amaçlarından biri olmaktadır.

Duvar yalıtımı bu nedenlerden ötürü profesyonel firmalar tarafından yapılmalı, dış cephe kaplama, mantolama veya içeriden izolasyon yöntemleri uzman kişilerce uygulanmalıdır.

Günümüzün en büyük problemleri arasında yer alan ses kirliliğinin önüne geçebilmek için yaptırılan duvar yalıtımı bazı endüstriyel tesislerin üzerinde çalıştıkları maddelerin girdikleri etkileşim sonucu ortaya çıkan çıktılarının, diğer birimleri etkilemesini önlemek amacıyla da yapılmaktadır. Özel malzemelerin kullanıldığı bu tür duvar yalıtımı uygulamaları, tesislerde çalışanların sağlığı açısından da fayda sağlamaktadır.

Duvar yalıtımı Bor Yalıtımcı kalitesi ve güvencesiyle yapılmakta olup, uzun süre dayanıklı olarak işlevini yerine getirmektedir. Uygulama öncesi hazırlık yapılmakta, keşif hizmeti ile ihtiyaçlarınız belirlenmekte, uygulama tamamen profesyonel ilkeler ışığında yürütülmekte, teknik eksiklikler tamamlanmakta ve duvarlar istenilen izolasyona kavuşmaktadır.

Üstelik uygun ödeme koşulları ve avantajları ile ihtiyacınız olan izolasyon uygulamasına, TSE garantili ürünler ile sahip olabilirsiniz.

Adres Bilgileri

  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Hemen Ara