Trapez Sac Yalıtımı


Trapez sac yalıtımı genel olarak endüstriyel tesislerin veya büyük ölçekli işyerlerinin çatılarını izole etmek için uygulanan bir yöntemdir.

Önceden kiremit ile yapılan bu çatı ve ısı izolasyonu, artık daha pratik ve güvenli olan trapez sac ile yapılmaktadır. Bu sacların daha fazla ısı tutması hedeflenmekte, aynı zamanda dışarıdan herhangi bir doğa olayında sızmaları engellenmek amaçlanmaktadır. Bu ağır malzemeyi taşımak için kullanılan profiller çelik olmakta ve yalıtım malzemesinin tutunmasına da yardımcı olmaktadır.

Bu tip çatıların kullanıldığı alanlar kapalı spor tesisleri, depolar, hangarlar veya büyük şantiyelerdir. Geniş ölçekli çatıların bu teknik ile daha çabuk kaplandığı ve yalıtım malzemesini aralara sıkarak daha az maliyet çıkardığı görülür. Trapez sac yalıtımı normal şartlar altında sıcaklığı geçirgen bir yapıdadır. Ancak poliüretan köpük yalıtımının tüm çatı yüzeyine uygulanmasıyla ısı yalıtımı konusunda başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Köpüklerin püskürtülmesi ve donmasının beklenmesi sonucunda, güzel havalarda % 100’e yakın bir başarı sağlanmaktadır. Uygulama esaslarına uyulduğu sürece ısı izolasyonu konusunda oldukça etkin bir sonuç alınmakta, tesislerin büyük bir problemi ortadan kaldırılmaktadır. Enerji tasarrufunun iyi olması, bu tür büyük tesislerin ısınma maliyetlerine olumlu şekilde etki ettiği görülür.

Trapez Sac Üzerine (Çatı) Yalıtım, Fiyat - Bor Yalıtımcı

Trapez Sac Üzerine İzolasyon

Trapez sac üzerine izolasyon yapıldığı sürece çok büyük afetler olmadığı sürece ısı yalıtımı konusunda problem yaşanmaz. Soğuk ve zorlu geçen iklim koşullarında dahi dayanıklı olması, ömrünün uzun olmasını sağlamaktadır.

Sac üzerine izolasyon malzemesinin sıkılmasıyla birlikte süreç başlamış olmaktadır. Malzemenin yayılması ve düzenli şekilde tutunması için uygulamanın profesyonel bir ekip tarafından yapılmasının önemi tartışılamaz.

Trapez sac yalıtımı, hem içeriden hem dışarıdan yada diğer bir deyişle hem üstten hem de alttan uygulanabilir. Köpüğün yapışma özelliği ve sonrasında genleşme niteliği ile istenenden ve uygulama alanından çok daha geniş bir yüzeye tutunması söz konusudur.

Isı yalıtımı özelliği ön plana çıksa da ses yalıtımı açısından da fayda sağlar. Böylelikle hem ısı hem de ses için farklı uygulamalar yaptırmanıza gerek kalmaz. Çatıların yalıtım konusunda en problemli alanlarına bile püskürtülerek tutunabilen yapısı sayesinde, birçok ustanın kolaylıkla tercih ettiği malzeme olan köpükleri trapez sac yalıtımı konusunda en yüksek verim sağlayan yöntemlerin başında gelmektedir.

Sanayi tesisleri başta olmak üzere, tavanı yüksek ve alanı geniş birçok işyerinin öncelikli tercihi olan sac çatılar, enerji kaybının yüksek olduğu alanlarda ısı yalıtımı ile güçlendirilmektedir. Malzemenin esnek olması hava koşullarında çözülmemesine ve etkisini sürdürmesine katkı sağlamaktadır.

İzolasyonun profesyonel olarak uygulanmasının da elbette etkisi büyük olmaktadır. Bor Yalıtımcı olarak tüm yalıtım uygulamalarımızı işinde uzman teknisyenlerimiz yapmaktadır.

Trapez Sac (Çatı) Yalıtımı, Fiyat - Bor Yalıtımcı

Trapez Sac Yalıtım Fiyatları

Hem etkisi hem de uzun ömürlü olması nedeniyle trapez sac yalıtım fiyatları bütün büyük işletme sahiplerinin ve kamu kurumları yöneticilerinin araştırdığı konulardan biri olmaktadır. Spor tesislerini yöneten özel iştiraklerin veya kamuya bağlı komplekslerin sorumlularının yaşanan problemlerde ilgili firmalara ulaşarak maliyet hesaplaması yaptıkları görülmektedir.

İhale şartnamesi aracılığı ile istenen hizmetlere karşılı Bor Yalıtımcı firması olarak teknik kaidelere uygun çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Trapez sac yalıtımı fiyatları konusunda en iddialı firmalardan biri olduğumuzu iddia ediyoruz. Hem maliyet hem de ödeme seçenekleri konularında müşteri memnuniyeti oluşturmayı sürdürüyoruz.

Trapez sac yalıtımı günümüzde yüksek maliyeti nedeniyle ihmal edilen uygulamalardan biri olduğu takdirde, yoksunluğunun yol açtığı zararlar maliyetinden çok daha yüksek olacaktır. Bu yüzden izolasyon ihtiyacı olan tesislerinizin ve binalarınızın uygun mevsimlerde elden geçirilmesi konusunda yapıcı bir tutum içinde olmalısınız.

Adres Bilgileri

  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Hemen Ara