Otel Yalıtımı


Otel yalıtımı yaz ve kış aylarında hizmet vermelerine göre müşterilerin rahat şekilde konaklamaları için gerekli olan çalışmalardır. İnşaatı yapılırken tedbirlerin daha rahat şekilde alınabildiği oteller, zamanla farklı ihtiyaçlara göre veya binanın deforme olmasına göre yeniden izolasyon uygulamasına tabi tutulabilir.

Zaman zaman ise yeni yönetmeliklere uyum sağlamak için de ek yalıtım çalışmaları istenebilir. Her iki şekilde de Bor Yalıtımcı olarak her türlü teknik desteği en profesyonel şekilde sunuyoruz.

Otellerin konaklama merkezleri olarak önemli yerleri vardır. Bazı otel türleri seminer, konferans gibi profesyonel toplantılara yaz-kış ev sahipliği yapmakta, bazıları ise mevsimlik şekilde misafirlerini ağırlamaktadır.

Otelin bütününü ilgilendiren yalıtım çalışmaları olmakla birlikte odaların yalıtımı da ısı ve ses için gerekli olmaktadır. Otelde rahat olamayan müşterilerin bir daha tercih etmemesi ciddi şekilde maddi kayba da neden olabilir. Bu yüzden yalıtım çalışmaları en önemli unsurlar arasında görülmektedir.

Öncelikle ısı yalıtımı ve yangın yalıtımı konusunda gerekli malzemelerin kullanılması gerekir.

Belirli bir enerji ile ısınan otellerin bu enerjiyi kaybetmemesi için ısı yalıtımı konusunda gerekli önlemleri almak faydalı olacaktır. Diğer yandan bu yalıtım yapılmadan önce işlem basamaklarına teknik olarak riayet etmek daha sonraki problemleri önceden engellemek adına önemlidir.

Otel Ses, Isı, Yangın (İzolasyon) Yalıtımı - Bor Yalıtımcı

Otel Ses Yalıtımı

Kalabalık grupların yer aldığı, birbirini tanımayan yüzlerce ailenin belirli bir süre konakladığı otellerde ses yalıtımının önemi tartışılamaz. Oda büyüklüğü ve yoğunluğu ne olursa olsun, belirli bir seviyedeki sesin odadan odaya geçmemesi için ses yalıtımı konusunda önlemlerin alınması kaçınılmaz olmaktadır.

Otellerde insanların rahat şekilde uyuyabilmesi için, saatlerin önemli olmadığı eğlence merkezleri arasında olan otellerde, gece geç saatlerde başka bir odada meydana gelen sesin, diğer odalardaki konuları rahatsız etmemesi gerekir.

Otel ses yalıtımı profesyonel firmalar tarafından duvarların güçlendirilmesiyle oluşturulur. Bazı otellerde kalitesiz malzeme kullanımı ve yetersiz işçilik nedeniyle odalar arası ses geçirgenliği ne yazık ki fazla olmaktadır. Bu da konaklayan misafirlerin kısa sürede rahatsız olmasına, bir daha bu konaklama merkezini tercih etmemesine neden olur.

Oteller kendi aralarında belirli yıldız puanlama sistemlerine tabi olurlar ve yüksek yıldızlı otellerde daha iyi hizmet alırsınız.

Odalar arası ses geçirgenliğine neden olan prizler izolasyon konusunda üzerinde önemle dikkatle durulması gereken bir konudur. Uluslar arası standartlara uyacak şekilde yıldızına göre izolasyonlar farklı nitelikte olmaktadır.

Konaklayan birçok misafir daha sonra yaptıkları puanlamalarda otellerde en fazla dikkat ettikleri konuların içinde hijyene, ısınmaya ve ses yalıtımına önem verdikleri görülmektedir. Bu yüzden otel sahiplerinin ve yetkililerinin otel yalıtımı konusunda tüm tedbirleri almak zorunda oldukları sonucu çıkarılabilir.

Otel Isı, Ses, Yangın Yalıtım (İzolasyon) Fiyat - Bor Yalıtımcı

Otel Isı ve Yangın Yalıtımı

Otel ısı ve yangın yalıtımı güvenlik için önemlidir. Yangın güvenliği son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte başarılı sonuçların alındığı tedbirler olarak görülmektedir.

Ancak başarılı olan uygulamaların yalıtım konusunda profesyonel destek aldıkları bir gerçektir. Yangın yalıtımı binaların henüz duvar ve kolon inşaatında kullanılan malzemeler ile başarıya ulaşmaktadır. Daha sonra güçlendirme çalışmaları da yapılabilmektedir.

Isı yalıtımı otellerin olmazsa olmaz uygulamaları arasındadır. Yaz aylarında bina içlerinde kullanılan klimaların oluşturduğu serinliğin kaybolmaması, kış aylarında oluşan sıcaklığın dışarıya çıkmaması için otel ısı yalıtımı deneyimli ekipler tarafından uygulanmalıdır. Yıl içinde milyonlarca misafirin konakladığı oteller birçok açıdan yeterli olmak zorundadır.

Organizasyon hizmetlerinden yiyecek içecek hizmetlerine kadar, ısı, ses ve yangın yalıtımı boyutlarını da içerecek şekilde otellerin kaliteli bir standart oluşturması gerekir. Birçok yıldız uygulamasından faydalanabilmeniz adına otel yalıtımı yaptırmak için Bor Yalıtımcı olarak tüm desteğimizi sunuyoruz.

Adres Bilgileri

  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Hemen Ara