Çatı Arası Zemin Yalıtımı


Çatı arası zemin yalıtımı, bir binanın ihtiyaç duyduğu en önemli işlemler arasındadır. Çoğunlukla binaların son katlarında ikamet edenlerin yaşadığı problemler nedeniyle yapılan uygulamalar, çok daha önce yapıldığı takdirde problemin önlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu yüzden çatı arası zemin söz konusu olduğu zaman, aynı zamanda çatıya yapılacak izolasyonun da daha güçlü ve koruyucu olacağının anlaşılması gerekir.

Bina sadece düz duvarlardan ibaret değildir.

Bir binaya ısı ve ses yalıtımı amacıyla dış cephe olarak uygulama yapılacağı zaman, üretken firmanın bu hizmetin başarıya ulaşması için çatı yalıtımına da önem verilmesi gerektiği tavsiyeleri dinlenmelidir. Çünkü dış cepheye yapılan izolasyonun çatı olmadan % 100 koruma sağlaması mümkün değildir. Üst taraftan çeşitli dış etkenlere karşı koruma sağlanmalıdır ki; binanın diğer cephelerinin koruma gücü artsın.

Sadece ısı yalıtımı amacıyla değil, ses, yangın ve rutubet konusunda da sağlayacağı faydalar düşünüldüğünde çatı arası zemin yalıtımının ne kadar önemli olduğu anlaşılabilmektedir. Bu iki uygulamayı yapan firma, bina için resmi nitelikli enerji tasarrufu belgesi hazırladığı da görülmektedir.

Binanın enerji kimlik belgesinin düzenlenmesiyle, kentsel dönüşüm için güçlü bir direnç olacağı aşikardır. Kentsel dönüşüm çeşitli açılardan artık direncini kaybetmiş binaların, yeni, modern, lüks ve daha güvenli binalar şekline dönüştürülmesi için yapılan çalışmaları içermektedir.

Çatı Arası Zemin Bor Yalıtım Uygulaması

Çatı arası zemin bor yalıtım uygulaması önerilen izolasyon hizmetleri arasında yer almaktadır. Tamamen yerli üretim olan bor malzemesinden elde edilen yalıtım malzemeleri birçok açıdan bilimsel ve teknik olarak fayda sağlarken; aynı zamanda ekonomik olarak da kolaylık sağlamaktadır.

Bor malzemesi ithal edilmediği için ülke kaynaklarıyla, çok büyük bir hizmetin önü de açılmış olmaktadır.

Çatı ile bina arasında kalan zeminin izole edilmesi önemlidir. Her ne kadar çatının akması önlense de, soğuk hava şartlarının hüküm sürdüğü bölgelerde, ısı kaybının önüne geçilmesi için çatı arası zemin yalıtımını ihmal etmemek gerekir. Köpük uygulamasının da yapılabildiği bu izolasyon türünde, binanın kendisi korumaya alınmış ve çeşitli sızıntılara karşı da tedbir sağlanmış olmaktadır.

Çatı arası zemin yalıtımı konusunda profesyonel hizmet veren firmamız uzman ustaları ile problemlerinizin üstesinden gelmektedir.

Binanın % 35’e yakın bir ısı kaybı yaşamasını istemiyorsanız, hem dış cephesinin hem çatısını hem de çatı arası zemin yalıtımının tamamıyla yapıldığından emin olmanız gerekir. Tüm çalışmaları profesyonel şekilde yaptırırsanız, uzun ömürlü ve yakıttan tasarruf edebilen bir binada oturmanızı sağlayabiliriz.

Firmamız ile kaliteli ürünlerin uygun fiyatlar karşılığında monte edilmesi sözleşmesini yaparken, tahmini bitişi süresini de öğrenmeyi ihmal etmeyiniz.

Çatı Arası Zemin Bor Yalıtım Uygulaması - Bor Yalıtımcı

Çatı Arası Zemin Isı ve Ses Yalıtımı

Özellikle önceden yapılan çatıların, binaya uygun şekilde monte edildiği halde yalıtıma fayda sağlamadığı görülmektedir. Uygun bir yalıtım çalışması yapılmamış olan bina tavanının çatıyla kapatılması tam fayda sağlamaz. Hem çatının hem de çatı arası zeminin ısı ve ses yalıtımı olarak güçlü durması için mümkün olan en iyi işlemin uygulamasını sağlamak gerekmektedir.

Çatı arası zemin ısı ve ses yalıtımı son katlarda oturanların ısrarla istediği şeylerin başında gelmektedir. Yağışların sesinin üst katlara gelmemesi, daha konforlu bir yaşam sürülmesi, bina tavanının çeşitli etkenlerin de etkisiyle akmaması adına çatı arası zemin yalıtımına önem vermek gerekir.

Firmamız tarafından uygulaması yapılan tüm yalıtımlar garantili olup, çalışmanın bütününe verilen resmi garantinin yanı sıra kullanılan malzemenin kaliteli olmasından ötürü de apayrı bir fayda sağladığı görülmektedir.

Yakıt tasarrufu anlamında müthiş geri bildirimlerin olduğu, insanların Bor Yalıtımcı kalitesiyle tanışmanın verdiği memnuniyetle, izolasyon konusunda olumlu yorumlara imza attıkları da bildirilmektedir.

Adres Bilgileri

  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Hemen Ara