Hayvan Çiftliği Yalıtımı


Hayvan çiftliği izolasyonu, canlıların yaşam koşullarına en uygun şekilde çiftlikler için gerekli olan çalışmaları içermektedir. Çiftliklerde yetiştirilen ve barınan hayvanların farklı iklim koşullarında yeterli sıcaklık altında yaşamaları söz konusu olduğu için çiftlik yalıtımı son derece hassas bir çalışmadır.

Kapalı alanların fazla sıcaklıkta terlemeye maruz kaldığı, bu terlemelerin neme dönüşerek damlama oluştuğu ve bunun rahatsız edici seviyede rutubete neden olduğu deneyimlerle ortaya çıkmıştır. Bu tür problemlerin önüne geçmek için hayvan çiftliği yalıtım malzemeleri TSE garantili olarak kullanılmalıdır.

Çiftliklerin belirli oranda hava giriş-çıkışı olması gereken yerler olması gerektiği bilimsel olarak belirtilmektedir. Bunu sağlayacak mimarinin uygulanması ve yalıtımın da bu minvalde yapılması, hayvanların sağlığı için istenen hedeflerdir.

Elbette bu hava akımının yanı sıra içerdeki ısının da istenen seviyede kalması önem arz eder. Bu yüzden sıcaklık kaybı yaşanacak bölgelerin yalıtım malzemesi ile döşenmesi ve uzun süre dayanarak enerji tasarrufu sağlaması üzerinde önemle durulmalıdır.

İnsan yaşamında önemli yer tutan etçil beslenmenin ana kaynağı olan bu çiftliklerde sağlıklı gıda üretimi yapılması gerekir. Bunu da çeşitli yöntemler ile sağlamaya çalışan çiftlik sahipleri, işyerleri olarak görülen bu tip yerlerin izolasyonunu sağlamak ister.

Alanı geniş olduğu için yeterli havalandırmanın olması ve hayvanların kendi ürettikleri ısının doğal yollarla korunması amacını taşırlar.

Hayvan Çiftliği Yalıtımı

Hayvan çiftliği yalıtımı hayvanların doğal ortamlarına yakın bir mekan oluşturmak amacına hizmet eder. Aşırı sıcaklıklarda ve soğuklarda istenen verimden oldukça çok uzaklaşan hayvan besleme çalışmaları, ortamın ısısı düzenlendiğinde istenen noktaya ulaşabilmektedir.

Tüketimde önemli yeri olan hayvansal gıdaların temel üretim yeri olan çiftlikler ve ahırlar izolasyon ile sıcaklık boyutu düzenlenen mekanlardır. Bu üretim merkezlerinin fazla tutmaması gereken yalıtım maliyetleri üreticileri de düşündürmektedir.

Hem maliyet hem de maksimum fayda tarafında olumlu özelliklere sahip olan hayvan çiftliği yalıtımı, profesyonel firmalar tarafından yapıldığında kalıcılık sağlar. Uzun ömürlü olması yeniden maliyet oluşmasının önüne geçer. Aksi takdirde kalitesiz ve TSE standardında olmayan ürünlerin kullanılması kısa zaman sonra izolasyon ihtiyacı doğurabilir. Daha önce yapılan çalışmada harcanan bütçenin boşa gitmesi anlamına gelen bu sonuç istenen bir şey değildir.

Son zamanlarda oldukça yüksek yatırım destekleri alan tavuk çiftlikleri de bu yalıtımdan nasibini almaktadır. Daha hassas yapıda olan küçükbaş hayvanların ısı olarak doğala yakın bir noktada yaşaması ve beslenmesi önemlidir.

Üreticilerin istedikleri standartlara sahip olması gereken çiftlikler, yatırımların sonucunu alabilmek için izole edilerek gerek ısı gerekse yangına karşı korunaklı olmalıdır. Isı yalıtımı kadar olası yangın riskine karşı da direnç gösteren nitelikte olan yalıtım köpükleri birçok firma tarafından uzman teknisyenlerin desteği ile uygulanmaktadır.

Hayvan Çiftliği Yalıtımı Nedir? Nasıl Olmalı? - Bor Yalıtımcı

Hayvan Çiftliği İzolasyonu ile Enerji Tasarrufu

Hayvan çiftliği izolasyonu ile enerji tasarrufu üst düzeyde olmaktadır. Bir çiftliği ısıtmak için kullandığınız enerji türünün kötü yalıtım nedeniyle kaybolması maliyetinizi artıracaktır. Bu nedenle bütçenizi de sarsmayacak şekilde en kaliteli yalıtım tekniklerini ve malzemelerini kullanan Bor Yalıtımcı firması ile çalışarak ciddi oranda enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Hayvan çiftliklerinin ülkemizde gün geçtikçe yatırım olarak desteklendiği ve birçok girişimcinin bu anlamda destek alarak çiftlik kurduğu görülmektedir. Teknik ve bilimsel olarak hayvanların belirli bir sıcaklığa sahip ortamda yetiştirilmesi esastır.

Bitkiler gibi hayvanlar da yeterli ısı olduğunda herhangi bir hastalığa sahip olmadan sağlıklı ve güvenli şekilde yetişebilir. Hayvansal üretim merkezlerinin yalıtım olarak ciddi şekilde uygulamaya tabi tutulması ve sık sık kontrol edilmesi, bu nedenlerdne ötürü hayati önem taşır.

Hayvan Çiftliği İzolasyonu ile Enerji Tasarrufu, Yalıtım - Bor Yalıtımcı

Adres Bilgileri

  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Hemen Ara